Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Výuka moderních dějin se má zatraktivnit díky pilotnímu projektu Dějepis+

18. 05. 2021 - Pražský inovační institut

Rádi byste změnili své dějepisné hodiny na atraktivní historickou dílnu? Chcete, aby vaši žáci lépe chápali souvislosti nedávné historie se současností? Zapojte se do pilotního projektu ministerstva školství Dějepis+. Ministerstvo školství díky němu plánuje vylepšit výuku dějin 20. století. 

V rámci něj vzniknou komunity učitelů dějepisu vedené lokálními koordinátory. Ti budou sdílet své zkušenosti s inovativní výukou moderních dějin a pokud se tento způsob výuky osvědčí, ministerstvo školství bude v takových inovacích pokračovat i v budoucnu. Organizačně a odborně projekt zaštiťuje Národní pedagogický institut ČR a Ústav pro studium totalitních režimů.

„Projekt je primárně zaměřen na výuku na 2. stupni základních škol. Jedná se o pilotní projekt, který má ověřit možnosti podpory lokálních komunit učitelů. Pokud se tento model osvědčí, budeme usilovat o jeho aplikaci i v jiných oblastech, než jsou moderní dějiny, tak, aby všichni učitelé měli příležitost zapojit se v lokálních komunitách, ať už budou pracovat na sobě nebo pomáhat ostatním kolegům se zlepšovat,“ říká ministr školství Robert Plaga.

V současnosti Národní pedagogický institut realizuje nábor učitelů a koordinátorů učících se komunit. Projekt je plánován na následující dva školní roky. Zaměří se na učitele coby klíčové aktéry výuky. Ti by měli vytvořit učící se komunitu společně s kolegy z nejbližšího okolí a na pravidelných setkáních sdílet své zkušenosti se zaváděním inovací ve výuce dějin 20. století. Spolu s regionálním koordinátorem pak budou společně připravovat a vyhodnocovat výukové lekce. K dispozici budou mít soubor vzdělávacích materiálů a zaškolení do online aplikace HistoryLab.cz.

Registrace je otevřená do 31. května 2021 pro koordinátory a učitele. Přihlášky pro školy jako instituce budou zasílány na základě zapojení konkrétních koordinátorů/učitelů ze škol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram