Online výuka zásadním způsobem ovlivnila školství. Klade vysoké nároky na přípravu učitelů i na děti, které musejí trávit dlouhý čas u počítačů. Máte na své škole učitele, kteří si s výukou poradili bravurně? Nominujte je do soutěže Pražské sluchátko. Ocení výjimečné pražské pedagogy i pedagožky. Můžete se podílet na výběru těch, kteří své žáky i jejich rodiče v koronavirové době inspirují, dělají všechno pro to, aby se i v lockdownu učilo tak, jak má a o kterých si děti i rodiče říkají: “To je naše paní učitelka. To je náš pan učitel. Ještě že je máme!”

„Nejde o soutěž, ale o způsob, jak poděkovat alespoň některým z těch, kdo i nyní excelují za pomyslnou virtuální katedrou. Ať už se jedná o inovativnost distanční výuky nebo úroveň osobní komunikace a podporu a inspiraci pro žákyně a žáky. Je to ocenění pro všechny, které si děti zapamatují jako své velké učitele na celý život, i když je teď musí vídat jen přes obrazovku počítače,“ uvedl pražský radní pro oblast školství Vít Šimral.

Svého učitele můžete nominovat do pátku 19. března. Pořadatelé ze zaslaných tipů vyberou pět nejinspirativnějších příběhů. Tito učitelé pak budou tvářemi kampaně, kterou chce hlavní město poděkovat všem učitelkám a učitelům v první linii.

Nominaci můžete posílat do 19. března pomocí formuláře na webu Pražského sluchátka www.prazskesluchatko.cz nebo na e-mailovou adresu info@prazskesluchatko.cz.  Na konci března budou představeni finalisté soutěže a veřejnost bude moci vybrat vítěze, který bude vyhlášen na konci dubna.