Po více jak roce a půl se vysílal pořad Fokus Václava Moravce s publikem v původním formátu. Pořadu, který byl na téma covidových školáků, se zúčastnili také samotní žáci a studenti z různých škol po celé České republice. Vyrůstá nová ztracená generace? To byla jedna z otázek, na kterou nejen hosté, ale i přítomné publikum, hledali odpověď.

Pořadu vysílaného živě se zúčastnila docentka Iva Poláčková, ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia Radko Sáblík, doktor Lukáš Pollert, učitelé Václav Fiala a Štěpánka Baierlová a hospodářská historička Antonie Doležalová. Mimo jiné se účastnili také samotní žáci a studenti z několika nejen pražských škol.

Koronavirová krize přinesla mnoho zkušeností nejen žákům, ale i učitelům. Vzhledem k mimořádné situaci, která je hodila do jámy lvové, se museli poprat s formou vzdělávání jakou předtím nikdy v praxi neokusili. Kvůli tomu také mohly vzniknout propastné rozdíly na různých školách v kvalitě vzdělávání, což vytváří otázku nad tím, jestli nevyrůstá tzv. „ztracená generace“. Bude mít distanční výuka v budoucnu dopad na společnost? A najdou se na této situaci vůbec nějaká pozitiva?

Chcete se podívat na záznam z živého vysílání Fokusu Václava Moravce? Podívejte se zde. https://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/221411030530005/