Jako absolvent waldorfské základní školy si Nathanael Schwarz během svých začátků na Gymnáziu Jana Patočky prošel těžkou zkouškou. Co je pro absolventy alternativních základek nejnáročnější při přechodu na klasickou střední školu? Musel si zvykat například na jiný způsob hodnocení.
„První rok na gymnáziu pro mě byl těžký, ale ve chvíli, kdy jsem dokázal navázat kontakt s profesory a zvykl si na způsob fungování školy, bylo to v pořádku,“ popisuje Nathanael ve videorozhovoru pro Mediální dům Preslova.
V současné době studuje právo a politologii na Univerzitě Karlově a svoji budoucnost vidí ve státním sektoru nebo diplomacii, zajímá se také o žurnalistiku.
Na gymnáziu působil také jako vedoucí skautského oddílu a ve studentském parlamentu.
„Původně jsem se do parlamentu přihlásil z recese, ale nakonec mě to zaujalo a posunulo mě to mnohem dál,“ říká. Ve škole se také účastnil „cvičných summitů OSN“, které simulují reálné zasedání mezinárodních organizací. Vyzkoušel si i stáž v CEVRO institutu nazvanou „Na týden vysokoškolákem.“
Jak by měla vypadat ideální střední škola a co má studentům nabídnout? A jakým způsobem si mohou dnešní deváťáci najít informace o fungování školy? Více se dozvíte ve videorozhovoru.