Řečníci odborné konference o informačních a komunikačních technologiích ve školství představí způsoby, jakými lze vzdělávat děti na základních a středních školách i univerzitách na dálku co nejefektivněji. Poukáží také na nejčastější problémy a jak je řešit, i příležitosti, z nichž lze čerpat do budoucna. Akce se uskuteční online a registrovat se můžete zcela zdarma.
Mluvit se bude o využití nástrojů online výuky, jejich nastavení a propojení, o IT správě a potřebném hardwarovém a softwarovém vybavení i internetovém připojení. Dalším tématem budou informační a redakční systémy a systémy pro plánování rozvrhů pro školy, studenty (a rodiče), jejich zabezpečení a nové možnosti interaktivní výuky, digitální vzdělávací materiály a využití informačních technologií při experimentech. Opomenuto nebude ani důležité téma kybernetické bezpečnosti.
Kdy: 25. března 2021 od 9 do 13 hodin
Kde: online
Hlavní témata konference jsou:
Zkušenosti vysokoškoláků s umělou inteligencí přinese Jamie Pitchforth z Juniper Networks. Ukáže, jak mohou univerzity držet krok s očekáváním studentů i jak mohou využít poznatky o chování a zájmech studentů k přizpůsobení svých služeb a zlepšování zkušenosti uživatelů.
Distanční výuka a sociální izolace ještě více připoutaly děti a mládež k displejům a k internetu. Znamená to i vyšší rizika z hlediska online bezpečnosti? Má rodič vůbec ještě šanci kontrolovat pohyb dítěte v online prostředí, a pokud ano, jaké nástroje může použít? Na to zodpoví Jiří Palyza z Národního centra bezpečnějšího internetu.
V České republice se po 17 letech aktualizuje obsah a pojetí informatiky pro základní vzdělání. Příspěvek Jaroslava Faltýna z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přinese informace o celém projektu, o jeho připravenosti, aktuálním stavu a o dalších krocích zaměřených na rozvoj vzdělávání v České republice.
Víte, jak (ne)smíte používat cizí díla ve výuce? Můžete studentům pouštět filmy z Netflixu? Smíte požadovat zapnuté kamery při online výuce? Jak je to s nahrávkami výuky? A co když se fotky učitele ocitnou proti jeho vůli na sociálních sítích? Časté legislativní nesrovnalosti v oblasti online výuky vysvětlí stručně a bez paragrafů advokátka Petra Dolejšová.
Sociální sítě představují neodmyslitelnou součást života dnešních „kyberdětí“. Jan Kolouch z CESNET představí projekty, které se zabývaly zranitelností dětí na sociálních sítích, a zaměří se na problematiku kyberšikany, jejích projevů a dopadů.
10. ročník konference ICT ve školství přinese užitečné informace všem specialistům a metodikům na ICT, vedoucím i odborným pedagogickým pracovníkům, vzdělávacím institucím, dodavatelům ICT technologií a poskytovatelům ICT služeb, ale i představitelům státní správy a samosprávy a všem představitelům univerzit a odborné veřejnosti. Sejdeme se 25. března v 9 hodin. Registrovat na akci můžete na stránkách konference a to zcela zdarma: