Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Většina ukrajinských žáků se dostala na střední školu

12. 07. 2024 - Michaela Kratochvílová

Letos se na střední školy v České republice hlásilo téměř 6800 uchazečů s ukrajinským občanstvím, z nichž bylo po prvních dvou kolech přijímacího řízení přijato přes 5200, což odpovídá přibližně 77 %. V obou kolech přijímacího řízení uspělo vždy téměř 66 % uchazečů. V prvním kole zaznamenaly nejvyšší úspěšnost Vysočina (téměř 77 %) a Moravskoslezský kraj (76 %). Ve druhém kole pak dominovaly Moravskoslezský kraj (86 %) a Zlínský kraj (83 %).

První kolo přijímacího řízení nebylo úspěšné pro přibližně 2200 z celkových 6400 ukrajinských uchazečů, kteří se hlásili na střední školy. Nejvíce uchazečů se soustředilo v Praze (přibližně 2300), zatímco nejnižší zájem byl v Olomouckém a Zlínském kraji (přibližně 180-190 uchazečů). Praha také zaznamenala nejvyšší podíl neúspěšných uchazečů (49 %, tj. cca 1130 uchazečů). Ve druhém kole z celkového počtu přibližně 1570 uchazečů s ukrajinským občanstvím neuspělo 543 osob.

Uchazeči s ukrajinským občanstvím podávali přihlášky především do ostatních maturitních oborů bez nástavbového studia (přibližně 3900 uchazečů) a do nematuritních oborů s výučním listem (přibližně 2700 uchazečů). Na čtyřletá gymnázia se hlásilo 755 uchazečů a na lycea 571 uchazečů. Ve druhém kole se počet přihlášek do ostatních maturitních oborů a do nematuritních oborů s výučním listem vyrovnal na přibližně 900 uchazečů.

Nejvyšší úspěšnost v prvním kole dosáhli uchazeči do nástavbového studia, i když jejich počet byl velmi nízký, a dále uchazeči do nematuritních oborů s výučním listem, kde uspělo 64 % z nich. Úspěšnost uchazečů do ostatních maturitních oborů bez nástavbového studia byla 47 %, zatímco uchazeči o studium na čtyřletém gymnáziu uspěli v 37 % případů. Ve druhém kole dosáhli nejvyšší úspěšnosti opět uchazeči do nematuritních oborů s výučním listem (59 %), následovaní uchazeči do ostatních maturitních oborů (46 %) a do čtyřletých gymnázií (32 %).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram