Městská část Praha 6 předala každoroční ocenění Vynikající učitel, které je určeno pedagogům, kteří se svou vynikající prací a inovativním přístupem podílejí na kvalitním vzdělávání v místních školách.
Cenu si v neděli 31. března odneslo sedm učitelek a učitelů, kteří se ve své profesi výrazně odlišují a inspirují nejen své žáky, ale i kolegy. „Tento den je oslavou pedagogů, kteří svou prací mění životy dětí, a jejichž přístup k výuce a osobnímu rozvoji žáků je příkladem pro nás pro všechny,“ uvedl během předávání starosta MČ Praha 6 Jakub Stárek /ODS/.
Ocenění „Vynikající učitel 2025“ získali:
Denisa Tichá (MŠ Libocká) – 14 let se věnuje dětem se speciálními vzdělávacími potřebami i zdravým dětem, kladla důraz na jejich integraci a využívala inovativní metody začlenění.
Petra Knechtová (ZŠ Pod Marjánkou) – 24 let učí na 1. stupni, specializuje se na výuku anglického jazyka a moderní didaktické metody, podílí se na školních projektech a inovacích výuky.
Jitka Schwarzová (ZŠ Norbertov) – Učí matematiku, přírodopis a informatiku, podílela se na digitalizaci školy, včetně nových výukových technologií a elektronické žákovské knížky.
Martina Beitlová (ZŠ a MŠ Bílá) – Učí na 1. stupni, specializuje se na informatiku a digitální technologie, podílela se na zavedení informatiky do školního vzdělávacího programu a metodicky vede nové kolegyně.
Martin Bélik (ZŠ a MŠ Červený vrch) – Učí český a anglický jazyk, využívá interaktivní technologie a umělou inteligenci ve výuce, organizuje jazykové zájezdy a adaptační kurzy.
Dáša Chladová (ZŠ A. Čermáka) – 42 let učí výtvarnou výchovu, připravuje žáky na talentové zkoušky a organizuje výtvarné soutěže a vernisáže.
Zuzana Havlová (ZŠ a MŠ Věry Čáslavské) – Vedoucí pedagog školní družiny, organizuje školní a volnočasové aktivity a motivuje děti k pohybu jako dlouholetý atletický trenér.
Speciální ocenění za mimořádný přínos školství od místostarostky MČ Praha 6 získali:
Petra Šubrtová – Podílí se na projektu „Stezka Českem pro školy“, který podporuje výuku v terénu a propojuje školní výuku s reálnými zkušenostmi v přírodě.
Ivana Kůrková – Speciální pedagožka zaměřující se na logopedii, muzikoterapii a dramatizaci, autorka výukových videí pro žáky s odlišným mateřským jazykem.
Martina Šulcová – Specializuje se na žáky s odlišným mateřským jazykem a speciálními vzdělávacími potřebami, autorka výukových karet „Čeština v rytmu“.
Anna Slabá (ZŠ Marjánka) – Zástupkyně ředitelky, učitelka češtiny pro cizince, která vytváří programy pro adaptaci dětí s odlišným mateřským jazykem
Zdroj: Praha 6
Zdroj úvodního obrázku: Praha 6