Ondřej Foltýn je studentem třetího ročníku Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia. Studuje obor kybernetická bezpečnost, který je v České republice poměrně novým oborem a je prozatím vyučován pouze na dvou školách. Co vlastně studium tohoto oboru obnáší je a jaké jsou v kybernetice hrozby?
„Když jsem si vybíral mezi IT a kybernetickou bezpečností, šlo mi programování a nepotřeboval jsem v něm vést, u kybernetiky jsem pociťoval, že bych to vedení potřeboval, a tak jsem tam podal přihlášku,“ říká student o tom, jak vybíral svůj studijní obor.
Účastnil se také prestižního Hackatonu, který pořádala Škoda Auto Mladá Boleslav. Se svým týmem zvítězili a povedlo se jim tak získat 10 tisíc eur na realizování zkušební verze. O co šlo a s jakým nápadem přišli?
„Distanční výuka odhalila motivaci studentů. Když nejsou nuceni poslouchat, ztrácí pozornost a ukáže se, které předměty studenta zajímají a které ne. Je to skvělá příležitost pro určitou sebereflexi,“ myslí si student o distanční výuce.
Jak hodnotí naučené znalosti za dobu distanční výuky a zda by bylo možné mít podle něj některé předměty pouze distančně odpověděl v rozhovoru pro Prahu školskou.