Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Konference: Kybernetická bezpečnost je celosvětovým problémem, lidé by se o ní měli informovat

12. 07. 2021 - Patrik Vodrážka

Kybernetická bezpečnost je celosvětovým problémem. Technologie postupují ohromným tempem dopředu, rozdíl mezi fyzickým a virtuálním světem mizí. Je tedy kriticky důležité, aby byli lidé v této oblasti potřebně vzděláni. Nejen tato poselství zazněla na Konferenci o kybernetické bezpečnosti, která se konala ve dnech 21. a 22. června se v prostorách Univerzity Karlovy. Živě se vysílala i na youtube kanálu Praha školská. Akce se zúčastnilo mnoho osobností z řad studentů, odborníků a pedagogů. K hostům mimo jiné patřili generálové Petr Pavel i Karel Řehka, radní pro oblast školství Vít Šimral, ředitel SSPŠ a gymnázia Radko Sáblík a řada dalších osobností.

„Kybernetická bezpečnost je již nyní celosvětovým problémem. Dokážeme propojovat věci mezi sebou, dokážeme je přimět mezi sebou komunikovat,“ uvedl na kyberfestivalu ředitel Radko Sáblík.

Jedním z koordinátorům konference byl i student druhého ročníku kybernetické bezpečnosti Vojtěch Jungmann, jemuž jsme položili několik otázek.

O čem kyberfestival je?

Jsou to čtyři roky, co vznikl u nás v České republice pilotní obor kybernetická bezpečnost. Letos v tomto oboru maturují první studenti. Kybernetická bezpečnost je celosvětovým problémem, technologie postupují ohromným tempem dopředu, rozdíl mezi fyzickým a virtuálním světem mizí. Je tedy kriticky důležité, aby byli lidé v této oblasti potřebně vzděláni. Je potřeba komunita, která nás propojí s podobně zaměřenými studenty, dalšími školy a experty ze státního i veřejného sektoru.

Co je cílem akce?

Kyberfestival si klade za cíl položit zdravý základ takové komunitě, kde bude snadné sdílení dobré praxe, spolupráce na zajímavých projektech a také šíření kybernetické osvěty.

Jaké je to být hlavním koordinátorem této akce? Jak to zvládáš jako student?

Je to velká zodpovědnost jak za samotnou akci, tak za lidi, kteří se na ní podílejí. Jsem velmi vděčný za důvěru, která do nás studentů byla vložena. Myslím si, že akce byla zvládnuta na jedničku, od samotného natáčení, webového portálu, propagace, až po zajištění občerstvení v prostorách.

Jaké je to studovat pilotní obor kybernetická bezpečnost?

Na kybernetické bezpečnosti u nás mám nejraději komunitu, kterou zde s lidmi s podobnými zájmy budujeme. Ve svých učitelích na kybernetiku vidím ohromné zázemí. Je úžasné, že se člověk může s učiteli a přáteli domluvit, sejít se v učebně Polygonu a 24 hodin v kuse společně pracovat na mezinárodní kybernetické soutěži.

Co ti to za ty dva roky na škole dalo?

Účast na takových akcích posouvá vědění člověka velmi dopředu. Na škole samotné to je zajisté důvěra vkládaná mezi studenty a možnost zapojit se do projektů jako je právě kyberfestival. Myslím si, že vedení školy odvádí skvělou práci.

Nemohli jste se konference zúčastnit a chtěli byste se na ní podívat zpětně? Podívejte se na web https://kyberfestival.eu/lang/cz/index.html, kde najdete informace o samotném festivalu, a také odkazy na záznamy živého vysílání!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podobné články

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram